گزارش رکابزنی درپارک کوهسار

 معرفی:

بوستان کوهسار درشمال غرب تهران در محله شهران – منطقه پنج - واقع است. اين بوستان جنگلي از رودخانه كن در غرب آغاز و تا رودخانه فرحزاد در شرق ادامه مي‌يابد و از شمال به ارتفاعات قله بند عیش و از جنوب به بلوار حصارك منتهي مي شود. مساحت تقریبی آن 5700 هکتاراست که حدود700 هکتارش هم درختکاری شده است. محل مناسبی است برای ورزش های هوایی مثل گلایدر، پرتاب بومرنگ، کایت سواری و همچنین محل مناسبی برای دوچرخه سواری کوهستان و موتورسواری کراس است.این بوستان دارای جاده آسفالته بوده و شیب متوسط آن حدود15تا 20 درجه است و حداکثرشیب به 30 درجه هم میرسد.بعلاوه دارای جاده خاکی است که کایت سواران برای رسیدن به سایت پروازازآن استفاده می کنند این جاده تازیر قله بند عیش ادامه دارد و محل مناسبی برای دوچرخه سواری کوهستان است.

شرح برنامه:

جمعه09-11-94 ساعت 11:40 برای رکابزنی به سمت بوستان کوهسارراهی شدم.ساعت 12:10به ابتدای بوستان کوهساررسیدم.ماشین را پارک کردم و با آماده کردن دوچرخه از جاده آسفالته شروع به رکابزنی کردم.این اولین برنامه من درمسیرسربالایی بود.ازسطح توانایی خودم در سربالایی ها هیچ اطلاعی نداشتم.با دنده های سبک شروع به رکابزنی کردم.هوا آفتابی بود و باد ملایم می وزید.این هوا برای رکابزنی عالی بود.شیب جاده بعضی اوقات به 25-30 درجه میرسید. به نظرم رکابزنی در شیب های تند بیشتر یک ورزش غیرهوازی است و فشار فزاینده ای بر عضلات پا وارد می شود و در درازمدت بدن به سمت تولید لاکتیک می رود.با کلی تحمل فشار بالاخره ساعت 13:30به انتهای جاده آسفالته که به پیست موتورسوارن ختم می شود،رسیدم.آنجا چند عکس گرفتم و به سمت پایین به راه افتادم.سرعت دوچرخه در سرپاینی های تند بسیار زیاد می شد ومدام مجبوربودم که ترمزبگیرم.کنترل دوچرخه در چنین سرپاینی هایی بسیار دشوار و مهم است.در سرپاینی سرمای بادی که به سر وصورت می خورد زیاد بود و مجبورشدم لباس بیشتری بپوشم.ساعت 14:00به پایین رسیدم.این اولین برنامه رکابزنی درخارج شهر وسربالایی به پایان رسید.

نکات برنامه:

-                      کل مسیر جاده آسفالته است.

-                      شیب متوسط مسیر 15-20 درجه است.

مسافت پیموده شده(رفت وبرگشت):  10کیلومتر

ارتفاع مبدا :1650 متر

ارتفاع مقصد:2000 متر

مدت زمان رفت:1:20

مدت زمان برگشت:0:15

 

مسیر بنفش طی شد

  برای دیدن عکسهای بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید

 

منبع : چکاد ایران |گزارش رکابزنی درپارک کوهسار
برچسب ها : رکابزنی ,جاده ,دوچرخه ,بوستان ,درجه ,برنامه ,جاده آسفالته ,دارای جاده ,برای رکابزنی ,رکابزنی کردم ,اولین برنامه ,دوچرخه سواری کوهستان ,برای دوچ